Сторінка для батьків

ПВК "Редан" — це не військова компанія, а агpесивна молодіжна субкультуpа, пpихильники аніме, що влаштовують масові бійки. ПВК розшифровується як "приватна воєнна компанія". Молоді люди одягають футболки та світшоти із зобpаженням павуків і цифpи 4, що є відсилкою до аніме Hunter x Hunter.

"Редан" з'явився у Росії у веpесні 2022 pоку. Учасники РФ спілкуються в пабліку в соціальній меpежі "ВКонтакте". Шиpокої популяpності "pедани" набули у лютому 2023 pоку.










Своєю місією учасники руху вважають "відновлення справедливості щодо утисків прав інших субкультур на власне воєвиявлення". Ті, хто виступають проти "реданівців" в Росії, – це "праві" та "офники", тобто ті, хто сповідує право грубої сили. Практикують також напади на окремих "реданів" з метою "перевиховання". Ці акти насилля фільмують та викладають у соцмережах.

Часто "Редан" використовують з абревіатурою ПВК (приватна воєнна компанія), що, очевидно, має відсилку до приватних воєнних компаній, найвідомішою з яких є ПВК "Вагнер". Зв'язок між рухами поки не доведений, але відомо, що рух "АнтиРедан" має афілейовані канали в телеграм з російською ПВК "Вагнер", яка бере участь у війні проти України.

Центр протидії дезінформації наголошує, що популяризація теми "Редан/Антиредан" – спланована робота російських спецслужб, які намагаються досягти внутрішньої дестабілізації в Україні.

За дуже коpоткий час існування ПВК "Редан" pух вже встиг дістатися Укpаїни, сутички фіксували у декількох містах нашої кpаїни. Учасників субкультуpи вже помітили у Хаpкові, Києві, на Закаpпатті, в Івано-Фpанківську, Одесі, Вінниці, Львові, Дніпpі та Полтаві.

Що можуть зробити батьки?

За словами психологині Інги Кузнєцової , субкультури входять у життя дитини в середньому і старшому підлітковому віці, коли йде активна сепарація від родини. Тому найбільш результативними є дії батьків на ранній стадії дорослішання дитини: 

Потрібно виховувати в дитині правильні цінності. І не просто говорити, а показувати на власному прикладі. Сприяти тому, щоб дитина соціалізувалася. Зараз багато дітей знаходиться на дистанційному навчанні та мало спілкуються з однолітками. Потрібно водити їх у різні гуртки та слідкувати за тим, щоб діти знаходили собі друзів та вчилися спілкуватися.  

Також батькам слід звернути увагу на те, чи приймають їхню дитину в різних колективах. Часто до різних субкультур потрапляють діти, яких не приймають у інших групах.

Представники субкультупр приймають не тому, що в тебе є якісь певні якості, а тому, що є певна атрибутика. Приймаєш переконання – тебе приймають, – говорить Інга Кузнєцова.

Батькам потрібно тримати контроль. Якщо вони бачать, що підліток потрапив під вплив, є ризикована поведінка або дитина робить протиправні дії – треба діяти рішуче.

Необхідно зв'язуватись з іншими батьками і разом вирішувати цю проблему. Підлітків іноді треба "розганяти" вольовим рішенням, якщо вони починають робити щось протиправне, - зазначає психологиня. 

Незважаючи ні на що, батьки повинні показувати дитині, що вони її люблять і приймають. Навіть, якщо щось не подобається, потрібно тримати зв'язок з дитиною. Слухати, про що вона говорить. Іноді варто перечекати, якщо ситуація не потребує втручання: дитина пофарбувала волосся чи змінила стиль в одязі. В кожному випадку  стратегії поведінки батьків – різні. Інколи треба сходити до психолога, поговорити та отримати підтримку.

Можливо, і дитина захоче піти до психолога, але не завжди так буває, адже належність до групи нівелює власні потреби. Дитина почуває себе захищеною і говорить, що в неї все добре. В такому випадку треба запитати: "можливо ти хочеш до психолога, можливо тебе щось турбує?". Іноді розмова з психологом відволікає дітей від спілкування з диструктивними однолітками, але не завжди, – розповідає психологиня.



(20.10.2022)


Департамент освіти і науки Кіровоградської ОДА

Поради для батьків на кожний день










Шановні батьки!  Зараз 
діти вдома, займаються за технологіями дистанційного навчання. 

Дозвольте наголосити про необхідність підвищеного контролю за дотриманням ними правил пожежної безпеки. Коротку пам'ятку, рекомендації для Вас та дітей можна переглянути за посиланням

До уваги вихованців КЗ "ЦДЮТ Долинської райради" та їх батьків

Відповідно до листа відділу освіти райдержадміністрації від

 30.10.2020 № 01-03/669 та протокольного рішення районної

 комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та 

надзвичайних ситуацій від 27 жовтня 2020 року № 50 у нашому 

закладі з 2 по 6 листопада 2020 року освітній процес здійснюватиметься 

шляхом використання технологій дистанційного навчання.


Карантин -  це випробування для дітей та батьків. Вимушений карантин змушує багатьох проводити багато часу вдома. Перебуваючи у чотирьох стінах, ми можемо провести цей час з користю, не наражаючи на небезпеку себе та своїх дітей.

ПСИХОЛОГИ РАДЯТЬ:

Створіть "робочий" розклад дитині.

Перш за все, дитина повинна притримуватися певного "робочого" графіку. Його необхідно розробити з урахування карантину. Попередній режим дня не підходить, оскільки немає щоденних відвідувань школи та гуртків. Ця тема дуже актуальна та гостра.

Психологи рекомендують розписати справи на усі тижні карантину.

Дотримуйтесь режиму сну.

Обов’язково треба дотримуватися режиму сну, тому що потім дитині буде набагато складніше прилаштуватися до щоденного ритму.

Нагадайте правила безпеки.

Якщо діти шкільного віку залишаються вдома без дорослих, психолог радить нагадати правила безпеки вдома. Зокрема, карантином можуть скористатися шахраї і ходити по домівках, де сидять діти самі.

Придумайте для дитини заняття. 

Щоб дитина не заважала працювати "з дому" чи займатися хатніми справами, їй теж треба вигадати зайняття.

Правдиво поясніть дитині причини карантину.

Експерти з виховання дітей категорично не рекомендує брехати дитині чи прикрашати ситуацію.

Одні правила для всієї родини.

Психолог розповідає, що лаяти дитину за будь-що не варто. Краще пояснювати ситуацію. Якщо ж від дитини вимагається виконання певних правил, то ці правила мають бути загальними для всієї сім’ї. Їх мають дотримуватися усі.






Про правила безпечної поведінки під час літніх канікул можна 






Як говорити з дитиною про COVID-19, навчити її весело мити руки та ...


Як говорити з дитиною про COVID-19, навчити її весело мити руки та ...
 
Як говорити з дитиною про COVID-19, навчити її весело мити руки та ...
Як говорити з дитиною про COVID-19, навчити її весело мити руки та ...


КАБМІН ПРОДОВЖИВ КАРАНТИН ДО 22 ТРАВНЯ


ДЕКІЛЬКА ПОРАД ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ТА 
ВІДПОЧИНКУ ДІТЕЙ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ:

 Організуйте сніданок, вранішні гігієнічні процедури, ранкову гімнастику. Це дисциплінує дитину та допоможе зберегти режим.
•         Плануйте день разом із дітьми. Розподіляйте час таким чином, щоб робота (читання, виконання завдань і вправ) та відпочинок були в співвідношенні 30-40 хв. занять /15-20хв. відпочинку. Обов'язково слідкуйте, щоб діти не залишалися надовго без активного відпочинку.
• Учіть дітей плануванню: на аркуші паперу записуйте обов'язкові справи, які треба виконати.
•         Слідкуйте за графіком освітнього процесу, не допускайте відставання, адже надолужити прогаяне буде важче.
•         Допоможіть вашій дитині, якщо у неї щось не виходить, підтримайте.
•         Хваліть дітей за виконану роботу. Діти завжди націлені на конкретний результат.
• Провітрюйте кімнату, створіть умови для активного руху: нехай діти рухаються під музику, танцюють, роблять гімнастичні вправи, дихальну гімнастику.
•         Пам'ятайте, що вчителі завжди готові поспілкуватися з вами та вашими дітьми в різний спосіб, надати консультацію чи практичну допомогу.
•         Звертайте увагу на домашні завдання як навчальний інструмент до самостійності, а не покарання.


Шановні батьки! Знайдіть трішки часу, для переглядусеріалу для батьків "Безпека дітей в інтернеті"

Ви дізнайтесь, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних Інтернет-спілок, сексуального насильства.




Правила поведінки дітей в соціальних мережах під час карантину
За матеріалами сайту urokok.com.ua 











Немає коментарів:

Дописати коментар